Aantal keer gelezen

CU Nunspeet wil meer subsidie hospice

zondag 15 januari 2006 21:18

Artikel over de ChristenUnie in het Nederlands Dagblad van 13 januari 2006

Door Website ChristenUnie Nunspeet [25291]

(Nederlands Dagblad, 13 januari 2006)

Van onze redactie binnenland

De ChristenUnie in Nunspeet vindt het vreemd dat het college van B en W slechts voor een half jaar subsidie geeft aan het op te richten hospice in die plaats. B en W doet dat tegen het advies van ambtenaren in. Jan-Willem Dollekamp van de ChristenUnie-fractie heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college. Hij wil dat het college voor het hele jaar subsidie geeft. ,,Het hospice-in-oprichting is nog op zoek naar een geschikte lokatie. Zo lang die er niet is, wordt de subsidie niet besteed. Vorig jaar heeft het hospice ook al subsidie gekregen. Ik snap dat je niet steeds door kunt gaan met subsidie geven voor iets dat niet werkt'', zei Dollekamp gisteren. ,,Maar de ambtenaren gaven een positief advies.''

Gewoonlijk stelt hij zijn vraag rechtstreeks aan het college. Maar omdat de commissievergadering waarin de zaak aan de orde zou komen niet doorging, heeft hij zijn vragen schriftelijk gesteld. Hij heeft geen idee waarom het college van het ambtelijk advies is afgeweken. ,,Behalve enige druk op de ketel om de snelheid erin te houden, kunnen we niet bedenken waarom het college in dit geval van het advies is afgeweken.'' ,,Snelle realisering - en dus besteding van de subsidie - is wenselijk, maar gedegenheid is minstens zo belangrijk.''

Wob Meijering van de gemeente Nunspeet bevestigt Dollekamps vermoeden en gebruikt zelfs dezelfde termen als het ChristenUnie-raadslid. ,,Het hospice krijgt al twee jaar subsidie. Bij de subsidieverstrekking is afgesproken dat het hospice op 1 januari 2006 zou beginnen. Die datum is niet gehaald. Door de subsidie te korten wil het college de druk op de ketel houden.'' Meijering meldt dat de betrokken wethouder binnenkort gaat praten met de initiatiefnemers van het hospice.

Een hospice is een woonhuis waar in huiselijke sfeer opvang wordt geboden aan mensen in hun laatste levensfase. Het huis in Nunspeet is een initiatief van de Stichting Protestants Christelijke Hospice. De ChristenUnie is blij met de inspanningen van de stichting, zegt Dollekamp.

« Terug