ChristenUnie stelt vragen over herinrichting markt Nunspeet
De fractie van de ChristenUnie wil zekerheid dat bij de herinrichting van de markt in Nunspeet voldoende rekening gehouden wordt met mensen met een beperking. Ook wil de ChristenUnie de garantie dat het marktplein veilig wordt. Naar aanleiding van een uitgebracht advies van de Plaatselijke Werkgroep Toegankelijkheid Nunspeet (PWT) heeft raadslid Alex Westerbroek hier vragen over gesteld aan het college.
De herinrichting van de markt in Nunspeet is bedoeld om de markt nog beter te laten functioneren als het kloppend hart van Nunspeet. Hierbij wordt gedacht aan een marktplein, bruisend van activiteit, levendigheid en gezelligheid. Het zal duidelijk zijn dat hierbij de inbreng van alle delen van de samenleving gewenst is, van ondernemers tot aan hun klanten, van horeca tot toerist.
Het is de bedoeling dat het marktplein naast de weekmarkt geschikt is voor andere activiteiten van verenigingen en ondernemers. Naast de economische activiteit is er ook veel aandacht voor de sociale samenhang die door gezamenlijke activiteiten kan worden bereikt. De fractie van de ChristenUnie heeft hierbij als uitgangspunt dat iedereen volwaardig kan meedoen en wil dit ook mogelijk maken. Daarom heeft fractie een gesprek gevoerd met de PWT. Dit gesprek met de PWT heeft de fractie van de ChristenUnie nog eens gesterkt in de overtuiging dat voldoende aandacht bij de herinrichting van het marktplein voor mensen met een beperking noodzakelijk is.
Raadslid Alex Westerbroek: “en dat gaat verder dan alleen parkeerplaatsen voor mindervaliden. Mensen die zich verplaatsen met een hulpmiddel of mensen met een visuele beperking kunnen zowel letterlijk als figuurlijk met obstakels geconfronteerd worden.” Ook is de fractie geschrokken dat volgens de PWT de stenen op het nieuwe marktplein bij nat weer mogelijk te glad worden. Alex Westerbroek: “Onlangs is in Zwolle nog gebleken hoe gevaarlijk het kan zijn als er te gladde stenen worden gebruikt. Dat moeten we in Nunspeet niet willen. Daarom hebben wij op dit punt van het college de garantie gevraagd dat de te gebruiken steensoort(en) ook bij nat weer voldoende stroef zullen zijn”.
De fractie van de ChristenUnie merkt op dat in de toekomst de groep mensen met een beperking wellicht toeneemt door de vergrijzing. Ook zal door de verdergaande technische ontwikkeling het gebruik van hulpmiddelen toenemen. De herinrichting van de markt dient toekomst bestendig uitgevoerd te worden.