Vragen ChristenUnie armoedebeleid
Door de crisis krijgen steeds meer gezinnen te maken met armoede. Vooral kinderen voelen daarvan de gevolgen. De ChristenUnie is daarover bezorgd en heeft daarom vragen gesteld over de uitvoering van het armoedebeleid.
“De ChristenUnie komt op voor de belangen van mensen die het moeilijk hebben”, zegt raadslid Evert Leusink. Dit keer wil hij weten hoe het college van burgemeester en wethouders uitvoering geeft aan het armoedebeleid. Door toenemende werkloosheid en de problemen op de huizenmarkt, komen steeds meer gezinnen in de problemen.
Leusink “Het is verschrikkelijk voor een gezin als je dat overkomt. Vooral voor de kinderen kunnen de gevolgen groot zijn”. Het raadslid maakt zich dan ook grote zorgen over mogelijk sociaal en maatschappelijk isolement van kinderen omdat bijvoorbeeld de contributie van de (sport)vereniging niet meer kan worden betaald. Ook het niet kunnen beschikken over een computer heeft voor schoolgaande kinderen in het huidige onderwijs grote gevolgen. Leusink; “Ik wil met mijn vragen bereiken dat de gemeente gezinnen met armoede goed helpt. Daarbij is ook de hulp van lokale organisaties als kerken, voedselhulp en (sport)verenigingen nodig.”
Het college moet daarom van de ChristenUnie samen met alle betrokkenen gaan werken aan een praktische toepassing van het armoedebeleid. Door als gemeente en samenleving samen hieraan te werken kan het leven ook voor deze Nunspeetse gezinnen en hun kinderen weer een beetje gemakkelijker worden, aldus Leusink.
Download hier de complete vragenlijst.