Aantal keer gelezen

CU vraagt n.a.v. rapport rekenkamer extra aandacht voor mantelzorgers.

2016-01 Aandacht voor Mantelzorgerszaterdag 16 januari 2016 09:08

Door Website ChristenUnie Nunspeet [25291]

In de gemeente Nunspeet is ruim een kwart van de inwoners te beschouwen als mantelzorger. Ongeveer 10% hiervan geeft aan dit erg zwaar te vinden of zelfs zich overbelast te voelen. Dan hebben we het ruwweg over 650 mensen. Dit is één van de uitkomsten van een rekenkameronderzoek in de gemeente Nunspeet. Voor de ChristenUnie voldoende reden om het college vragen te stellen. Fractievoorzitter Evert Leusink: "Door alle veranderingen in de zorg neemt de druk op mantelzorgers fors toe. We krijgen door dit onderzoek bevestigd dat een grote groep zich nu al overbelast voelt. Wat ons betreft moet er alles aan gedaan worden om deze overbelasting te voorkomen. Daarom vragen wij het college om nog dit jaar extra aandacht te besteden aan de mantelzorgers. Daarbij gaat onze zorg speciaal uit naar jonge mantelzorgers."

De ChristenUnie is blij met de aandacht die er in de gemeente Nunspeet al is voor de mantelzorgers. Vooral het Steunpunt Mantelzorg verdient en krijgt onze waardering. "Ondanks die goede inzit zien we toch de druk op mantelzorgers toenemen."  Evert Leusink: "Het College is druk bezig om hiervoor beleid te maken, dat per 2017 in moet gaan. Dat is wat ons betreft aan de late kant. Wij vragen het College daarom om nu al extra aandacht te geven aan projecten, die mantelzorgers kunnen ontlasten." De ChristenUnie maakt zich extra zorgen om jonge mantelzorgers. "Het valt op dat in onze gemeente het aantal vroegtijdige schoolverlaters stijgt. Wij vragen ons af of er een verband is tussen het moeten geven van mantelzorg en het vroegtijdig schoolverlaten. Daarom hebben wij het College verzocht dit verder te bekijken en als het nodig is extra maatregelen te nemen om jonge mantelzorgers te ontlasten," geeft Leusink aan.

Het is belangrijk dat mantelzorgers goed worden ondersteund. Alleen op die manier kunnen zij de nodige zorg geven aan degenene, die hen zo aan het hart liggen. Leusink: "Door goede ondersteuning van de mantelzorger voorkomen we dat deze de zorg als belasting gaat zien, of er zelf aan onderdoor dreigt te gaan. Wij zijn het aan onze mantelzorgers verplicht hen goede ondersteuning te geven."

« Terug