Aantal keer gelezen

ChristenUnie wil informateur in Nunspeet

donderdag 04 februari 2010 22:25

De ChristenUnie wil dat een informateur na de verkiezingen een nieuwe coalitie smeedt. De informateur helpt coalitiepartners elkaar op inhoud en zetelaantal te vinden.

Door Website ChristenUnie Nunspeet [25291]

Gert van den Berg: “De onderhandelingen zijn voor onze burgers nauwelijks te volgen. Dat moet anders. Het past niet meer in deze tijd om alles achter gesloten deuren te regelen, totdat er witte rook uit de schoorsteen komt”. Een informateur is onafhankelijk. Hij communiceert over de voortgang van de onderhandelingen en smeedt een coalitie, die op basis van inhoudelijke overeenstemming en het aantal zetels op voldoende draagvlak kan rekenen.

In algemene zin wil Gert van den Berg wel iets zeggen over de toekomstige coalitie: “In Nunspeet kiezen we meestal voor een afspiegelingscollege, waarin zoveel mogelijk inwoners van onze gemeente zich herkennen. Een brede coalitie met aandacht voor de verschillen in onze gemeenschap is de beste garantie voor effectieve besluitvorming. Daarin is geen ruimte voor scherpslijpers, maar voor bruggenbouwers”.

Geen gelopen race
De ChristenUnie sluit niet op voorhand uit dat er na de gemeenteraadsverkiezingen een andere coalitie met een of meer andere wethouders aantreedt. Gert van den Berg: “Dat mag je nooit uitsluiten. Het is niet kies om er nu al vanuit te gaan dat SGP en Gemeentebelang en ChristenUnie straks weer een wethouder leveren. Eerst zijn de kiezers aan het woord en het past niet om daar nu al op vooruit te lopen. Ik wil de verkiezingsuitslag afwachten, voordat ik speculeer over een nieuwe coalitie. Het zal niet de eerste keer zijn dat er op basis van inhoudelijke overeenstemming en onderling vertrouwen een verrassende coalitie ontstaat”. De lijsttrekker van de ChristenUnie vindt dat partijen zich nu nog niet rijk moeten rekenen: “Het is voor geen van de partijen vanzelfsprekend dat ze straks een wethouder leveren. Politici moeten oppassen voor arrogantie. Dat zeg ik ook tegen mezelf. Partijen die al sinds jaar en dag aan het roer zitten, lopen het risico een beetje bazig te worden. Daar moet je voor uitkijken”.

Van den Berg hoopt dat de kiezers op 3 maart een duidelijke uitspraak doen: “De verkiezingen gaan natuurlijk niet alleen over de plannen die de partijen hebben voor de periode 2010-2014, maar gaan ook over de prestaties in de afgelopen vier jaar. In wie hebben de kiezers vertrouwen? Ik hoop dat de verkiezingsuitslag maar voor een uitleg vatbaar is. Dat is wel zo makkelijk”.

« Terug