-
Vaarwel of tot (weer)ziens?
Lees meer over "Vaarwel of tot (weer)ziens?"Het zit erop! De verkiezingen zijn achter de rug en we hebben als ChristenUnie-Nunspeet onze zetels kunnen behouden. Sterker nog, er hebben meer mensen op de ChristenUnie gestemd dan vier jaar geleden. Dat stemt me hoopvol! Maar vier zetels betekent ook dat mijn tijd als raadslid er, vooralsnog, opzit. En de afgelopen weken heb ik vaak de vraag gekregen of ik dat jammer vind. Het antwoord is beide, ja en nee.
-
Afscheidsbrief aan de inwoners van Nunspeet – Arie Harteveld
Lees meer over "Afscheidsbrief aan de inwoners van Nunspeet – Arie Harteveld"Acht jaar lang heb ik me met hart en ziel mogen inzetten als raadslid voor de gemeente Nunspeet. Aan die acht jaar is op 31 maart 2026 een einde gekomen. Ik vond het tijd om het stokje aan een jongere generatie over te dragen. En ik doe dat met een gerust hart.
Je kunt niet solliciteren naar de functie van raadslid. Je wordt gekozen door de bevolking. In 2018 stond ik op een onverkiesbare achtste plaats op de ChristenUnie-lijst, maar kreeg 182 voorkeurstemmen – waarvan 123 uit Hulshorst – en daarmee een zetel in de raad. Dat bijzondere vertrouwen waardeer ik nog steeds.
-
Kruispunt
Lees meer over "Kruispunt"De gemeenteraadsverkiezingen liggen al weer een paar weken achter ons. Het stof is neergedaald en alle partijen bepalen nu hun positie voor de komende vier jaar. En die partijen vertegenwoordigen samen de inwoners van onze gemeente. De uitslag van de verkiezingen is nooit eenvoudig te duiden. Wij zien dat er ruimte is in de raad voor nieuwe partijen (Lux21 en VVD) met elk een eigen geluid. Maar we zien ook dat de huidige partijen in de gemeenteraad opnieuw het vertrouwen van een deel van de kiezers hebben gekregen. En het is belangrijk dat alle kiezers de komende jaren ook zien dat hun belangen vertegenwoordigd worden.
-
"Toegankelijke" stationsomgeving Nunspeet: een schoolvoorbeeld van het vinkjes zetten om het vinkjes zetten
Lees meer over ""Toegankelijke" stationsomgeving Nunspeet: een schoolvoorbeeld van het vinkjes zetten om het vinkjes zetten"Misschien weet u het nog: in juni 2025 verscheen er een artikel over mijn ervaringen met de toegankelijkheid van de stationsomgeving in Nunspeet. Als rolstoelgebruiker maak ik regelmatig gebruik van ons station. Toen bleek dat de lift nog niet werkte. Voor veel mensen misschien een klein ongemak, maar voor iemand in een rolstoel kan dat betekenen dat het openbaar vervoer ineens niet meer bereikbaar is.
-
Getekend verkiezingsprogramma
Lees meer over "Getekend verkiezingsprogramma"Vanmiddag heeft ChristenUnie Nunspeet bij Bakkerij Uniek een verkiezingsprogramma gepresenteerd in een nieuwe, toegankelijke vorm: een visual (tekening) waarin het volledige programma in één oogopslag zichtbaar is. Met deze visual wil de partij politiek begrijpelijker en toegankelijker maken voor alle inwoners van Nunspeet.
-
Kleurwedstrijd
Lees meer over "Kleurwedstrijd"🎨 Doe mee aan onze kleurwedstrijd!
Ken jij, of ben jij, iemand van 12 jaar of jonger die het leuk vindt om te kleuren? Pak je stiften of potloden erbij en laat jouw creativiteit zien! -
Podcast 'Jong Nunspeet' online
Lees meer over "Podcast 'Jong Nunspeet' online"Vandaag lanceren we met trots een nieuwe podcast waarin jongeren uit Nunspeet openhartig praten over thema’s die hen raken: geloof, politiek, keuzes maken, toekomst, twijfels, hoop – alles komt voorbij.
Het is een eerlijk, fris en soms ook spannend gesprek geworden. Precies zoals jongeren zijn: betrokken, kritisch en vol ideeën.
-
De raadsvergadering
Lees meer over "De raadsvergadering"Midden in campagnetijd wordt er gewoon doorgewerkt in de raad, met een aantal belangrijke onderwerpen in januari. We gebruikten het vragenhalfuur om een manifest te overhandigen aan het college. Een aantal inwoners van Hulshorst deed op basis van eigen ervaringen verbetervoorstellen voor de dienstverlening van onze gemeente. Het college heeft toegezegd dit op te pakken binnen de organisatie. Goed om bruikbare tips te ontvangen van onze inwoners.
-
Eerste verkiezingsdebat in Hulshorst
Lees meer over "Eerste verkiezingsdebat in Hulshorst"In dorpshuis De Wieken vond het eerste verkiezingsdebat plaats, georganiseerd door de buurtvereniging.
-
ChristenUnie Nunspeet presenteert hoopvol verkiezingsprogramma
Lees meer over "ChristenUnie Nunspeet presenteert hoopvol verkiezingsprogramma"ChristenUnie Nunspeet heeft het verkiezingsprogramma voor de komende gemeenteraadsverkiezingen gepresenteerd. Het programma is officieel overhandigd door Daan Immink, voorzitter van de programmacommissie, aan lijsttrekker Jennifer Elskamp.
Met deze presentatie markeert de ChristenUnie Nunspeet het begin van de campagneperiode.
-
Een avond voor de kerken
Lees meer over "Een avond voor de kerken"Zie jij uit naar een tijd waarin de kerk meer van betekenis is voor onze lokale samenleving? En ben je bereid om over je eigen kerkmuren heen te kijken en samen te werken met mensen uit andere kerken?
Dan nodigen we je van harte uit voor onze avond voor de kerken op 19 januari 2026. In de bijlage vind je de uitnodiging en het programma. -
Raadsvergadering
Lees meer over "Raadsvergadering"De raadsvergadering van november was kort, maar daarom niet minder belangrijk. Allereerst: deze week is ons gemeentehuis oranje verlicht om aandacht te vragen voor geweld tegen vrouwen, als onderdeel van het wereldwijde initiatief Organge the world. Ook in de raadsvergadering hebben we hier, samen met andere fracties, de aandacht op gevestigd.
-
Kandidatenlijst vastgesteld
Lees meer over "Kandidatenlijst vastgesteld"De samenstelling van de lijst
De kandidatenlijst telt 31 namen, waarvan 14 vrouwen en 17 mannen. De leeftijden variëren van 17 tot 77 jaar, en de kandidaten komen uit alle dorpen van de gemeente Nunspeet: Nunspeet, Elspeet, Hulshorst en Vierhouten. Opvallend is dat 16 kandidaten nieuw zijn op de lijst, wat volgens het bestuur laat zien dat de ChristenUnie leeft en blijft groeien.
ChristenUnie wil HAVO en VWO in Nunspeet
vrijdag 26 februari 2010 00:23 De ChristenUnie wil dat de gemeente Nunspeet stimuleert dat er een compleet aanbod voor voortgezet onderwijs komt in de gemeente Nunspeet. Gert van den Berg: “Het is te gek voor woorden dat kinderen uit een gemeente met 26.500 inwoners daarvoor naar Elburg of Harderwijk moeten. Laten we om te beginnen de opleidingen voor HAVO en VWO maar completeren in Nunspeet”.
Het voorstel past binnen de lange termijn visie van de ChristenUnie, waarin Nunspeet zich onderscheidt als kind- en gezinsvriendelijke gemeente.
Om de kwaliteit van de onderwijshuisvesting te verbeteren en de kosten te drukken wil de ChristenUnie scholenbouw combineren met de bouw van woningen en andere publieke voorzieningen. Gert van den Berg: “Het ruimtegebruik moet economisch en effectief zijn, dus multifunctioneel”. Hij ziet mogelijkheden om in de directe nabijheid van de school woningen te bouwen en delen van de school te gebruiken voor buurtwerk en als steunpunt voor het ouderenwelzijnswerk.
Meer kansen op arbeidsmarkt
Kinderen die naar HAVO of VWO gaan, kunnen de eerste twee jaar van hun opleiding volgen in Nunspeet aan het Nuborgh College Veluvine. Niet alle kinderen en ouders kiezen daarvoor, omdat alleen de eerste twee jaar van HAVO en VWO in Nunspeet aangeboden worden. In 2008 bezocht 34% van alle Nunspeetse leerlingen in het voortgezet onderwijs de bovenbouw van HAVO en VWO. In absolute aantallen: 595 leerlingen. Dat blijkt uit onderzoek van het CBS (Gemeente op maat – Nunspeet, 2008). Gert van den Berg: “Voor alle duidelijkheid: dat is alleen de bovenbouw van HAVO en VWO, dus de leerjaren 3-5 en 3-6. Met andere woorden: er is een flinke vijver om in te vissen”.
De ChristenUnie wil dat de gemeente Nunspeet in gesprek gaat met de centrale directie van het Nuborgh College om gezamenlijk een haalbaarheidsonderzoek te doen naar een volledige opleiding voor HAVO en VWO in Nunspeet. Gert van den Berg: “We willen ook weten wat het op langere termijn voor de onderwijsvoorzieningen in Nunspeet betekent als het aanbod niet gecompleteerd wordt”. Binnen het VMBO wordt de theoretische leerweg wel helemaal aangeboden. De ChristenUnie benadrukt dat een school dichtbij huis een bijdrage levert aan het terugdringen van schooluitval en de kansen op een startkwalificatie vergroot: “Een diploma biedt jongeren meer kansen op de arbeidsmarkt. Dat is ons veel waard”. Het is ook de wens van de Ouderraad van Nuborgh College Veluvine om het aanbod uit te breiden.
Archief > 2010 > februari
- 26-02-2010 26-02-2010 00:30 - ChristenUnie wil beter ondernemersklimaat
- 26-02-2010 26-02-2010 00:23 - ChristenUnie wil HAVO en VWO in Nunspeet
- 25-02-2010 25-02-2010 00:15 - ChristenUnie lanceert reddingsplan voor molen
- 20-02-2010 20-02-2010 00:10 - ChristenUnie wil buurtsuper in Hulshorst
- 19-02-2010 19-02-2010 23:57 - ChristenUnie wil bomenkap voorkomen
- 19-02-2010 19-02-2010 23:42 - ChristenUnie hekelt onderhoud traverse
- 17-02-2010 17-02-2010 19:30 - Groot politiek debat Nunspeet
- 16-02-2010 16-02-2010 20:00 - Grote verkiezingsavond met Esmé Wiegman in de Veluvine
- 12-02-2010 12-02-2010 23:59 - ChristenUnie wil dat gemeente beter communiceert
- 12-02-2010 12-02-2010 23:54 - ChristenUnie betrekt kiezers nog meer bij verkiezingsprogramma
- 12-02-2010 12-02-2010 23:46 - ChristenUnie bepleit snelle aanpak Brink
- 06-02-2010 06-02-2010 19:56 - Esmé Wiegman komt naar Nunspeet!
- 05-02-2010 05-02-2010 20:00 - Jongerenavond met WonderWorship Band en Rene Ruitenberg
- 04-02-2010 04-02-2010 22:25 - ChristenUnie wil informateur in Nunspeet
- 02-02-2010 02-02-2010 20:35 - ChristenUnie organiseert markt in kleine kernen